Usuwanie wirusów / usuwanie zapachów Łódź

Usuwanie wirusów  / usuwanie zapachów Łódź

Usuwanie wirusów / usuwanie zapachów Łódź

Ozonowanie jest uznawane oficjalnie za jeden ze skutecznych sposobów na usuwanie wirusów w pomieszczeniach na terenie Łodzi. Można za jego pomocą zlikwidować również zagrożenie COVID-19. Jest ono zalecaną metodą dezynfekcji hoteli, środków transportu zbiorowego i innych pomieszczeń przez które przechodzi większa ilość ludzi.

Dlaczego akurat ozonowanie?

Podczas tego zabiegu ozon jest uwalniany do pomieszczenia. Składa się z trzech atomów tlenu połączonych w jedną cząsteczkę. Te cząsteczki są niestabilne, atomy tlenu dołączają do innych pierwiastków lub tworzą pojedyncze cząsteczki tlenu. Proces ten nazywamy utlenianiem. Jest on skutecznym sposobem na likwidację drobnoustrojów. Szczególnie dobrze likwiduje bakterie beztlenowe i wirusy. W przypadku bakterii beztlenowych dochodzi usuwanie zapachów, co w takim mieście jak Łódź ma dobroczynne działanie dla jakości powietrza.

Z powyższych powodów do usuwania wirusów w Łodzi i innych miastach coraz częściej używa się zabiegu ozonowania.

Wielką zaletą tej metody dezynfekcji jest jej niska szkodliwość dla środowiska. Podczas rozpadu ozonu w normalnych warunkach nie powstają toksyczne cząsteczki. Po jakimś czasie atomy po prostu rozpadają się i stają się częścią powietrza, którym oddychamy. Dlatego usuwanie wirusów w Łodzi tą metodą pozwala szybko przywrócić pomieszczenie do użytku.

Wracając jeszcze do tematu usuwania zapachów, w takim mieście jak Łódź może to być niezwykle przydatne. Szczególnie w lokalach gastronomicznych, ale też w starych mieszkaniach, przed remontem pomieszczenia czy podczas przygotowania biura. Przykre zapachy są czynnikiem, który wpływa na nastrój osób przebywających w pomieszczeniu. Mogą też oznaczać obecność drobnoustroju, który jest niebezpieczny dla naszego zdrowia. Za pomocą ozonowania pozbędziemy się jednego i drugiego. Usuwanie brzydkich zapachów jest bowiem konsekwencją likwidacji bakterii, grzybów i pleśni, które go powodują.